Rozšírené hľadanie
Pondelok 4. December 2023 |
meniny má Barbora

PR články - Auto, moto

Aké bezpečnostné systémy by nemali chýbať vo vašom novom vozidle?

Aké bezpečnostné systémy by nemali chýbať vo vašom novom vozidle?

Datum: 11.11.2023

Počas výberu nového auta nie je bezpečnosť len príjemným bonusom, ale nevyhnutnosťou. Zhustená premávka na cestách a nezodpovední šoféri zvyšujú riziko nehôd a práve bezpečnostné systémy vás pred nehodou dokážu ochrániť.

poistenie vozidla

Aký typ poistenia vozidla uzavrieť?

Datum: 08.10.2023

Presviedčajú vás poistní agenti o tom, že by ste mali uzavrieť havarijné poistenie aj v prípade starého vozidla? Myslíte si, že povinné zmluvné poistenie je na nič?

Pravidelný servis vozidla

6 dôvodov, prečo by ste nemali zanedbávať pravidelný servis vozidla

Datum: 30.09.2023

Nevnímajte servisné prehliadky auta len ako povinnosť predpísanú výrobcom a pozáručný servis len ako nutné zlo. Ak údržbu zanedbáte, môžete si spôsobiť veľké problémy. Naopak, pravidelný servis vám môže priniesť viacero výhod. Prečítajte si, aké. 

Tipy na praktické príslušenstvo k štvorkolke

Tipy na praktické príslušenstvo k štvorkolke

Datum: 12.09.2023

Kúpiť štvorkolku je len prvým krokom života s týmto strojom. Všetci majitelia štvorkoliek vám potvrdia, že postupne svoj stroj vylepšovali a dokupovali k nemu rôzne doplnky a príslušenstvo.

Dôvody, prečo nosiť prilbu na motorku

Dôvody, prečo nosiť prilbu na motorku

Datum: 26.08.2023

Povedomie motoristov o ochrane a bezpečnosti sa rokmi zlepšuje. Už len zriedkavo je vidieť na hlavných cestných úsekoch motorkárov bez prilby na hlave.

Ako mať auto k dispozícii každý deň, aj keď si ho nekúpite

Ako mať auto k dispozícii každý deň, aj keď si ho nekúpite

Datum: 23.08.2023

Nebavia vás starosti spojené s autom? Nemáte čas na neustále návštevy servisu? Chcete mať auto k dispozícii denne bez toho, aby ste museli vybavovať všetko okolo? Objavte výhody operatívneho leasingu. Ten sa oplatí nielen pre súkromné osoby, ale aj pre podnikateľov. Prečítajte si článok o tom, čo je operatívny leasing auta, o jeho výhodách a ako vám s ním môže VWFS pomôcť.

Kúpte štvorkolku a zabaví sa celá rodina

Kúpte štvorkolku a zabaví sa celá rodina

Datum: 14.08.2023

Máte väčšie deti a hľadáte možnosti, ako sa zabaví celá rodina? Ak máte radi divokejšiu jazdu, odporúčame vyskúšať jazdu na štvorkolke.

Hľadali sme najzaujímavejšie jazdenky do 10 000 €

Hľadali sme najzaujímavejšie jazdenky do 10 000 €. Chcete vedieť, ktoré to sú?

Datum: 09.08.2023

Najvhodnejšie pre rodinu, najbezpečnejšie, čo najnižší počet najazdených kilometrov, najrýchlejšie, najspoľahlivejšie, s najnižšou spotrebou, s najprémiovejšou výbavou. Pri hľadaní jazdenky má každý iné kritériá, zároveň však platí, že každý má nejaký rozpočet. 

Pracovné svetlá na úžitkové vozidlá

Pracovné svetlá na úžitkové vozidlá

Datum: 30.07.2023

Klasické osvetlenie u vozidiel v istých situáciách nemusí stačiť. K traktorom, nákladným vozidlám alebo off road vozidlám je dobré mať po ruke doplnkové pracovné svetlá.

Aj farmárske práce sa dajú robiť s radosťou

Aj farmárske práce sa dajú robiť s radosťou

Datum: 12.06.2023

Farmári si nevydýchnu počas celého roka. Teplejšie mesiace majú plné ruky práce s činnosťami na poli a okolo zvierat. Cez zimu stále niečo vylepšujú, robia prestavby a plánujú letné práce.

Letné búrky a krupobitie

Letné búrky a krupobitie – ako si poradiť s preliačinami

Datum: 12.06.2023

Letné búrky spôsobujú povodne, ničia cesty a tiež vozidlá. Ak príde s búrkou silné krupobitie, na karosérii zostanú nepekné preliačiny. Niektoré sú menej a iné viac viditeľné.

Čo viete o TPMS systéme a prečo je vo vozidlách dôležitý

Čo viete o TPMS systéme a prečo je vo vozidlách dôležitý?

Datum: 05.06.2023

Skratky týkajúce sa systémov vo vozidle ovláda len malá skupina vodičov. Viete, čo je systém TPMS? Ide o systémy, ktoré merajú v pneumatikách tlak. Prakticky môžeme povedať, že ide o jeden z najviac dôležitých kontrolných mechanizmov vo vozidle.

Čínske auta a európsky automobilový priemysel a dôsledky pre ekonomiku Slovenska

Datum: 04.06.2023

Ešte nedávno po uliciach čínskych miest jazdili hlavne bicykle a tu i tam sa objavil automobil. To boli 70–80 roky minulého storočia (pred 30–40 rokmi).

Benefity predvádzacích vozidiel Opel

Benefity predvádzacích vozidiel Opel

Datum: 30.05.2023

Premýšľate nad kúpou nového auta, no nechcete ojazdené? Odstrašuje vás cena čisto nových modelov? V tom prípade budú najlepším riešením predvádzacie vozidlá.

Recyklácia motorových olejov

Recyklácia motorových olejov: Viete, prečo je dôležitá?

Datum: 30.05.2023

Motorové oleje sú kľúčové pre fungovanie mnohých strojov a vozidiel. Akonáhle však doslúžia svojmu účelu, stávajú sa nebezpečným odpadom, ktorý je potrebné správne zneškodniť.

Vandalizmus na aute

Vandalizmus na aute. Ako riešiť opravu preliačin

Datum: 11.05.2023

Poškodenia karosérie vozidiel nevznikajú len pri haváriách. Oči pre plač vám ostanú, keď ráno nájdete vozidlo poškodené vandalmi. Po odkopnutých spätných zrkadlách sú preliačiny veľmi častým výsledkom vyčíňania ľudí, ktorí nevedie čo so sebou.

Filtre do auta a prečo ich treba meniť

Filtre do auta a prečo ich treba meniť

Datum: 03.05.2023

Ak chcete, aby váš cenný majetok fungoval ako šampión, sú potrebné filtre do auta. Ak sa niektorý z filtrov zablokuje, môže to spôsobiť problémy a znížiť výkon. Môže dôjsť k zníženiu výkonu, nepríjemnému dymu, rozsvieteniu kontrolky oleja alebo dokonca k poruche motora.

Prilby na motorku

4 typy prílb na motorku pre bezpečnosť a komfort

Datum: 26.04.2023

Prilby na motorku zoženiete nielen v rôznom dizajne, ale tiež v rozmanitom prevedení s ohľadom na štýl jazdy.

Aplikácie pre vodičov

5 aplikácií, ktoré by nemali chýbať v telefóne žiadneho vodiča

Datum: 24.04.2023

Mobilný telefón a šikovné aplikácie v ňom nám uľahčujú náš každodenný život. Dnešný trh však toho ponúka podstatne viac. Samostatnou kategóriou sú aplikácie pre vodičov, ktoré zjednodušujú a spríjemňujú cestovanie, či zvyšujú bezpečnosť na cestách. 

Kam so starými pneumatikami po ich výmene

Kam so starými pneumatikami po ich výmene

Datum: 10.04.2023

Zistili ste pri výmene pneumatík, že staré sú zrelé na vyhodenie? Zbaviť sa ojazdených pneumatík môže byť za istých okolností zložitejšie.