Rozšírené hľadanie
Sobota 25. Jún 2022 |
meniny má Tadeáš

PR články - Zdravie

Odborná konferencia InkoFórum 2022 priniesla okrem zaujímavých prednášok na tému úniku moču aj nesúhlas s aktuálnou legislatívou.

Datum: 18.05.2022

Posledný aprílový víkend mali lekári a lekárnici možnosť vypočuť si zaujímavé prednášky na témy týkajúce sa možností liečby inkontinentných pacientov na odbornej konferencii, ktorej hlavnou témou bola Konzervatívna a minimálne invazívna liečba močovej inkontinencie. Konferenciu organizovalo v Liptovskom Mikuláši občianske združenie InkoFórum pod záštitou prezidenta Slovenskej lekárskej spoločnosti Dr. h. c. prof. MUDr. Jána Brezu, DrSc, a prezidenta Slovenskej lekárnickej komory PharmDr. Ondreja Sukeľa.

Penové matrace sú cenovo dostupné

Penové matrace sú cenovo dostupné. Aký druh si vybrať?

Datum: 27.04.2022

Luxusné modely matracov môžu stáť balík peňazí. Ak sa vám nechce do matracov investovať vysoká suma, ale túžite dosiahnuť komfort spania, tak si kúpte niektoré z penových matracov.

Majú multivitamíny skutočne prínos pre naše zdravie

Majú multivitamíny skutočne prínos pre naše zdravie? Prekvapivá pravda

Datum: 21.04.2022

V súčasnosti sme si už zvykli na rôzne multivitamínové doplnky. V tomto smere veľký rozmach nastal najmä v súvislosti s pandémiou COVID-19. 

Depresia

Depresia: Dôvody jej vzniku a možnosti liečby

Datum: 11.04.2022

Pravdepodobne ste už aj vy neraz počuli o depresii. V dnešnej dobe ide o jeden z najčastejších úzkostných stavov. Rozhodne sa však niet čomu čudovať. Každý z nás sa musí v živote totiž s niečím vysporiadať, no niektorí to nesú o čosi ťažšie.

Okuliare alebo šošovky?

Okuliare alebo šošovky? Najlepšia voľba pre vaše oči

Datum: 30.03.2022

Okuliare aj šošovky napravujú zrak. Obe pomôcky majú svojich fanúšikov a ich výber záleží na životnom štýle, na tom, v čom sa človek cíti komfortne alebo aký ma k dispozícii rozpočet.

 

Ženská krása a vitalita

VELY – KRÁSA ŽENY MÁ MNOHO PODÔB

Datum: 30.03.2022

Ženská krása a vitalita je témou, ktorá sa v spoločenskej diskusii objavuje už po stáročia ba až tisícročia. Ideály krásy sa menili tak, ako sa menila samotná spoločnosť. 

Ako sa zbaviť stresu a dosiahnuť vnútorný pokoj

Ako sa zbaviť stresu a dosiahnuť vnútorný pokoj

Datum: 15.03.2022

Žijeme v dobe plnej moderných výdobytkov a neustálych technologických inovácií. Paradoxne však nám to neprináša uľahčenie bežného života, ale každodenný stres a úzkosť. Otázka nachádzania vnútorného pokoja je preto čoraz naliehavejšia. O tom, ako ho dosiahnuť a zbaviť sa stresu, si povieme v našom článku.

Prečo do sauny nenosíme plavky?

Prečo do sauny nenosíme plavky?

Datum: 28.02.2022

Sauny predstavujú skvelý relaxačný prostriedok, ktorý využívajú ľudia na široké spektrum účelov.

Matcha a jej vplyv na chudnutie

Matcha a jej vplyv na chudnutie: pozrite sa, ako dokáže pomôcť!

Datum: 15.02.2022

Tradičný japonský Matcha prášok vyrábaný tradičnými metódami z lístkov kvalitného zeleného čaju je nielenže chutný a zdravý, no naviac dokáže byť nápomocný aj pri chudnutí. Nie je to žiaden mýtus, vďaka množstvu účinných zložiek môže matcha tea skutočne prispieť k rýchlejšiemu zhadzovaniu prebytočných kíl!

biolampa Zepter

Ako funguje podpora liečby pomocou svetla? Zoznámte sa so zariadením Zepter Bioptron

Datum: 11.02.2022

Svetlo je jednou z najdôležitejších súčastí života. Avšak, jeho prínosnom nie je len to, že vďaka nemu dokážeme vidieť. Vedci prišli na to, že môže mať viacero pozitívnych účinkov na ľudské zdravie.

Zväčšenie prsníkov

Zväčšenie prsníkov: Aký je priebeh operácie?

Datum: 28.01.2022

Množstvo žien v dnešnej dobe trápi práve to, že majú malé prsia. Nikto za to nemôže, no existujú riešenia, ako to napraviť. 

Ako získať viac energie

Ste unavení? Ako získať viac energie?

Datum: 27.01.2022

Nejeden človek chce každé ráno oplývať energiou. Lenže nie každý sa plný energie po prebudení cíti. Väčšinou sme skôr polámaní, takzvane „pokrčení“ a nič sa nám nechce.

Aby vaše bábätko spalo ako v bavlnke.

Aby vaše bábätko spalo ako v bavlnke. Aký matrac a postieľku vybrať?

Datum: 22.01.2022

Bábätka väčšinu dňa prespia, a preto je neuveriteľne dôležité v akej postieľke a na akom matraci spinkajú. Na výber postieľky myslite niekoľko týždňov pred narodením dieťatka, aby ste neskôr unáhlený výber neoľutovali.

Soľné lampy - dekorácia s pridanou hodnotou:

Dekorácia s pridanou hodnotou: Soľné lampy opravujú mikroklímu

Datum: 17.12.2021

Hľadáte dekoračné svietidlo s pridanou hodnotou? Jednoznačne soľná lampa. Na rozdiel od lávovej, pri ktorej je prínos zredukovaný na estetický, aktívne spoluvytvára prostredie prospešné pre zdravie i harmóniu.

Aké výhody má cvičenie doma

Aké výhody má cvičenie doma? Posilňovňa je fajn, ale aj doma sa dá cvičiť

Datum: 26.11.2021

Cvičenie v telocvični a vo fitness centre má bez pochýb svoje výhody. Výhody má tiež cvičenie doma, a to hlavne pre športovcov, ktorí nepatria medzi úplných začiatočníkov.

Skolila vás chrípka alebo nachladnutie

Skolila vás chrípka alebo nachladnutie? Poradíme vám, ako s nimi zatočiť

Datum: 23.11.2021

Robíte všetko pre podporu imunitného systému a napriek tomu ste ochoreli? Nezúfajte. Niekedy sú vírusy silnejšie ako všetky vitamíny či najodolnejší organizmus.

ako dosiahnuť hlboký spánok

5 tipov, ako dosiahnuť hlboký spánok

Datum: 22.11.2021

Zo štatistík vyplýva, že väčšina ľudí sa ráno budia unavení a bez nálady. Je to spôsobené tým, že sa plnohodnotne nevyspia. Pre vaše zdravie je dôležité, aby ste počas spánku dosiahli hlbokú fázu spania a fázu snívania. V týchto dvoch fázach sa regeneruje telo a odpočíva tiež mozog.

Sauny na mieru

Začnite pravidelne saunovať – u vás doma

Datum: 10.11.2021

Sauna na mieru v pohodlí domova poskytuje luxusný relax, fyzické i psychické benefity. Zoznámte sa s výhodami saunovania a typmi domácich sáun.

Kolagén – zázrak prírody

Kolagén – zázrak prírody alebo reklamný ťah? 

Datum: 28.10.2021

Nepočuli ste ešte o kolagéne? Tomu veľmi neveríme, pretože reklamy propagujúce zázračné účinky kolagénu sa na nás hrnú z každej strany.

Liečba kožných problémov

Liečba kožných problémov: krémy na akné, vrásky a strie

Datum: 28.10.2021

Aj Vám znepríjemňuje život kožné ochorenie? Vyhýbate sa spoločenským podujatiam kvôli začervenanej pleti alebo akné? Nie ste sami. Veľa ľudí žije s kožným ochorením, bez toho, aby poznali svoju diagnózu a vhodnú liečbu.